„V pondělí na jeho inzerát zareagoval poškozený a zavolal na číslo uvedené u nabídky. Ozval se mu muž, který mu sdělil, že má volat na jiné číslo přímo na majitele traktoru. Zavolal a opět se mu ozval muž, se kterým se domluvil na podmínkách prodeje. Ani v jednom případě se žádný z mužů nepředstavil a neuvedl své jméno," informovala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Nicméně poškozený, na základě předchozí domluvy, zaslal na účet prodejce zálohu ve výši 10 tisíc korun. Do emailu mu přišlo potvrzení o zaplacení zálohy.

S více než 3,5 promile a pod drogami trefil mladý Přerovan zaparkovanou oktavii.
Měl přes 3,5 promile, jel na koloběžce a trefil auto. Skončil v nemocnici

Po zaplacení si jel ihned vyzvednout traktor do Zlína, ale přijel téměř o hodinu později, než bylo domluveno a nikdo na něho na smluveném místě nečekal.

„Proto telefonicky kontaktoval majitele a ten mu sdělil, že po uhrazení zbylé částky, tedy 25 tisíc korun, mu traktor vydá skladnice. Neváhal a platbu provedl. Vzápětí mu přišla SMS s informací, že objednávka byla stornována a peníze mu budou vráceny na jeho účet," doplnila Zajícová.

S prodejcem se muž poté domluvil, že mu traktor přivezou následující den do místa bydliště na Přerovsku a on ho uhradí v hotovosti.

Poškozený čekal jeden den i druhý, ale zaplaceného zahradního pomocníka se nedočkal. Ve se proto obrátil na policisty a nekalé praktiky prodávajícího oznámil. Případ policisté zaevidovali a prověřujeme pro trestný čin podvod