„Předchozí den totiž narazil na inzerát, kde neznámý pachatel nabízel k prodeji elektrokolo značky Focus. O kolo projevil zájem a s prodejcem se domluvili na zaslání zálohy ve výši 17 tisíc korun s tím, že si pro kolo osobně přijede. Na smluvené místo se ale prodejce s kolem nedostavil a tak poškozený odjel domů s prázdnou," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Ilustrační foto
Neviděli jste je? Policie pátrá pěti mužích a ženě z Přerovska

Podvodník mu v další komunikaci slíbil, že mu kolo doručí do večera domů. „Ale ani tento slib nedodržel a navíc se poškozenému později nedařilo se s prodejcem jakkoli spojit. Případ přišel oznámit na místní oddělení a my ho evidujeme a prověřujeme pro trestný čin podvod," uzavřela mluvčí. 

Přerovanka chtěla prodat brusle a přišla o více než 160 tisíc  

Další podvodník si přišel na desetitisíce. Jeho obětí se stala starší Přerovanka, která chtěla prodat dívčí brusle. Internetový podvodník ji následně připravil o všechny úspory.

„Na inzertním portále nabídla k prodeji dívčí brusle za 400 korun. Ozval se jí zájemce a domluvili se na způsobu dodání zboží přes Balíkovnu. V tu dobu ještě neměla žena ani potuchu, že jedná s podvodníkem, který ji chce připravit o úspory," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Ilustrační foto
Podvodníci vysáli z účtů prodejců z Hranicka i Přerovska statisíce

Důvěřivá žena otevřela podvodníkem zaslaný odkaz a přihlásila se do svého internetového bankovnictví. Dobrovolně pak pokračovala podle pokynů a potvrdila platbu s neuvedenou finanční částkou.

„Později zjistila, že ji neznámý pachatel odčerpal z účtu v několika platbách celkovou částku 165 050 korun na různé účty," uvedla Zajícová.