První případ zaznamenali policisté v marketu v ulici Olomoucká, kde muž ukradl 4 lahvová piva, která pronesl bez zaplacení mimo prostor prodejny.

„Pracovníci ostrahy si toho všimli, aby zloděje dostihli, nasedli do služebního vozidla a jeli za ním. Pachatel jim chtěl v pronásledování zabránit, tak jednu z lahví hodil po vozidle, které tím poškodil a způsobil na něm škodu přesahující šest tisíc korun,“ informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Pomohl si kouskem dlažby

Podruhé šel recidivista „do akce“ na začátku února.

„V nočních hodinách za pomoci betonové dlažby rozbil okno do skladu prodejny v ulici Kroměřížská a vzniklým otvorem pak vlezl dovnitř. Z obchodu ukradl alkohol, cigarety a další zboží v hodnotě, která prozatím nebyla vyčíslena,“ doplnila mluvčí. Škoda v tomto případě ještě nebyla stanovena, ale jistě přesáhne částku pět tisíc korun.

O týden později rozbil železnou rohoží vstupní dveře prodejny v Dudíkově ulici. Odtud si odnesl další zásobu cigaret a tabákových výrobků, a to v hodnotě více jak šest tisíc korun.

To mu bylo zřejmě pořád málo, neboť o osmačtyřicet hodin později se vrátil na první místo činu – do marketu v Olomoucké ulici. Odtud se pokusil odnést deodorant v hodnotě sto korun.

Deodorantem mrštil o zem

„Za pokladnou byl osloven pracovníkem ostrahy, aby ho následoval do kanceláře. Tentokrát se o útěk nepokusil, ale zničil ukradený deodorant. Místo toho, aby odcizené zboží vrátil a to se mohlo dát zpět na prodejnu, tak s ním hodil o zem a tím ho znehodnotil,“ vysvětlila policejní mluvčí.

Tento neúspěch ho neodradil v ten samý den se vydal ještě na čerpací stanici v ulici Padlých hrdinů, odkud si po rozbití okna odnesl cigarety v hodnotě bez mála 44 tisíc korun. Na poškození způsobil škodu ve výši téměř dva tisíce korun.

„Policisté jako pachatele vytipovali podezřelého, který se také ke krádeži nakonec přiznal,“ uzavřela Miluše Zajícová.

Policisté po posledním skutku podezřelého, se souhlasem státního zástupce pro opakovanou majetkovou trestnou činnost, zadrželi a sdělili mu ve zkráceném přípravném řízení podezření z trestného činu krádež a poškození cizí věci. Do vazební věznice putoval 14. února.