Čtyřiadvacetiletý mladík nakupoval bez peněz v pondělí odpoledne.

Přes pokladnu supermarketu se snažil pronést kosmetické zboží a čokoládu za 477 korun. Hned u kasy byl ale přistižen a musel zboží vrátit.

„Policisté navíc zjistili, že mladíka už v minulosti potrestal za krádež přerovský soud,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Chuť na čokoládu ho zřejmě už brzy přejde. Za krádež mu totiž hrozí trest odnětí svobody od šesti měsíců do tří let.

Ve velkém, ale na cizí účet, nakupoval také sedmatřicetiletý muž cizí státní příslušnosti. Ten udělal hned v několika supermarketech „útratu“ za 5,5 tisíce korun.

Už minulou středu dopoledne sebral v obchodě drogistické zboží za 810 korun, ukryl ho v kapse bundy a prošel přes bez zaplacení.

Chtěl ukrýt nože pod bundu

Téhož dne zamířil ve večerních hodinách do další prodejny.

„Vybral si keramické nože za 3,1 tisíce korun, které si v převlékací kabince ukryl pod bundu,“ popsala Irena Urbánková.

Zloděj měl ale smůlu, při ukrývání kradených nožů se pořezal a pošpinil další zboží. Když procházel přes kasu, zastavila ho sice ostraha, ale z místa se mu nakonec podařilo utéct.

Osudnou se mu stala až návštěva posledního supermarketu, kam zavítal v pondělí ráno. Nabral si potraviny, schoval je do tašky, prošel obvyklým způsobem přes pokladnu, a pokoušel se uprchnout.

Pracovníci ostrahy ho ale tentokrát nespustili z očí a po krátkém pronásledování ho o několik ulic dál dostihli.

Na místo přivolaní strážníci Městské policie ho poté předali do rukou policistů.

„Celková škoda, kterou způsobil krádeží a poškozením věcí, byla vyčíslena na téměř 5,5 tisíce korun,“ upřesnila Irena Urbánková.

Pachatel už si vyslechl obvinění z krádeže, za což mu hrozí až dva roky vězení. Policie případ řeší ve zkráceném přípravném řízení.