Kvůli nálezu předmětu, který na první pohled vypadal jako granát, musela být na hodinu a půl uzavřena celá ulice.

Na místě zasahovali hasiči, policisté i pyrotechnici. Naštěstí se ale ukázalo, že se jednalo pouze o zdařilou atrapu.

„Na linku 158 se krátce před pátou hodinou odpoledne obrátil muž, který oznámil, že jeho švagr přinesl domů podezřelý předmět. Věc, která se nápadně podobala granátu, odnesl v tašce před dům ve Wilsonově ulici a případ bezprostředně oznámil na policii, " popsala mluvčí Miluše Zajícová.

Přivolané hlídky místo zajistily a zabránily přítomnosti dalších osob v blízkosti podezřelého předmětu.

„Megafonem jsme poté informovali obyvatele domů, aby nevycházeli ven, nezdržovali se v blízkosti oken a opustili také místnosti s výhledem do ulice," vylíčila dále.

Kvůli podezření na nález granátu muselo být z okolních restaurací a domů evakuováno na šedesát lidí.

Obavy policistů se naštěstí nepotvrdily.

„Přivolaní pyrotechnici předmět v plátěné tašce nejprve zrentgenovali a zjistili, že by se mohlo jednat o granát s pojistkou. Specialista ale po důkladné prohlídce uvedl, že se jedná pouze o zdařilou atrapu granátu F1 černé barvy s pojistkou," konstatovala mluvčí.

Policisté provedli rovněž důkladnou prohlídku prostor, ve kterých byla atrapa nalezena. Jiné předměty, které by připomínaly munici, už naštěstí nenašli.

„Na místě zasahovali dva pyrotechnici, sedm policistů, tři strážníci a dvě jednotky hasičů. Wilsonova ulice byla uzavřena zhruba hodinu a půl. Pyrotechnik si předmět z místa odvezl," uzavřela.