„Na případ upozornila kamarádka napadené ženy, která v sobotu večer celou věc oznámila na policii,“ informovala přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Přivolaná hlídka na místě zjistila, že se manžel se ženou pohádal, protože po něm chtěla peníze na zajištění obživy pro své děti. „Vyhrožoval, že ji zbije a měl proti ní napřaženou pěst,“ popsala dále Sedláčková.

Vyšetřovatelé na místě zjistili, že se agresor dopouštěl domácího násilí i v minulosti, a to už zhruba od června loňského roku. K útokům docházelo vždy, když byl opilý. „Hádka v mnoha případech přerostla ve fyzický útok. Muž přitom napadal nejen svou stejně starou manželku, ale i jejího pětiletého syna, kterého měla z prvního manželství. Útočil i na svou devětapadesátiletou matku,“ upřesnila Sedláčková.

Útočník obě ženy urážel, ale rozdával i facky a nebo údery pěstí do obličeje. Ve dvou případech se vrhl i na pětiletého syna své manželky, kterého tloukl přes hýždě. Manželce navíc vyhrožoval, že jejího syna nebude živit a oba je zabije.

Běsnění podnapilého agresoru přihlížela i společná dcera manželů ve věku dvou let. Muž vykřikoval, že se o dítě postará a bude holčičku živit a vychovávat sám. Poškozená na svého manžela podle vyšetřovatelů nikdy nepodala trestní oznámení. Celou situaci většinou vyřešila tím, že odešla i s dětmi z domu ke známým, kde pobývala.

„Vyšetřovatelé konstatovali, že se jedná o případ domácího násilí a agresora vykázali na deset dní z místa bydliště,“ doplnila mluvčí. Opilý násilník skončil na záchytce v Olomouci a až se probere z alkoholového opojení, čeká ho výslech na policii. Na Přerovsku se už letos jedná o šestý případ domácího násilí.