Za přihlížení dvou stovek lidí vykřikoval: „Sieg Heil!“ a „Vítězství je naše!“. Přerovští policisté uvedli, že jde o vůbec první podobný incident v předvolební době.

Na stolech vyšetřovatelů leží také trestní oznámení v souvislosti s přelepováním plakátů jednotlivých kandidátů do Senátu. Na hajlujícího mladíka upozornili policii pořadetelé mítinku.

„Stál na Masarykově náměstí v centru Přerova se zdviženou pravicí a přibližně pět minut vykřikoval fašistická hesla. Když to pořadatelé oznámili hlídce, ta ho odvedla na služebnu,“ popsala přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Zadržený se později ospravedlňoval tím, že chtěl svým provoláváním vyjádřit účastníkům mítinku podporu. „Výtržníkovi jsme ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z trestného činu podpory a propagace hnutí, směřujících k potlačení práv a svobod člověka,“ informovala mluvčí policie.

Za hajlování na veřejnosti mu hrozí trest odnětí svobody od šesti měsíců do tří let. Policisté uvedli, že na Přerovsku jde o první takový předvolební incident. „Hlídky mají k dispozici seznamy všech volebních místností a budou po oba dny voleb dohlížet na bezpečnost občanů a zajišťovat, aby nedocházelo ke konfliktům a výtržnostem,“ nastínila Sedláčková.

Kontroly budou policisté provádět nejen v samotném Přerově, ale ve všech obcích a městech regionu. Během předvolební kampaně dostali přerovští policejní vyšetřovatelé na stůl několik trestních oznámení kvůli přelepování plakátů. Ta však budou posuzovat pouze jako přestupky.

„Mezi politickými stranami a kandidáty do Senátu se rozpoutal nekalý souboj. Kromě toho, že si strany navzájem přelepují plakáty, objevily se v ulicích i billboardy se zesměšňujícím obsahem,“ potvrdil zástupce ředitele Městské policie v Přerově Ladislav Petrovský.