Své zkušenosti s tím má i sedmnáctiletý mladík, který se v úterý 15. července v noci seznámil na prvním nástupišti železniční stanice v Přerově se sedmatřicetiletým mužem.

„Ten hrál na peroně na kytaru, a protože oba společně čekali na příjezd vlaku, popíjeli alkohol,“ popsal vedoucí obvodního oddělení přerovské policie Josef Gybas.

Přemíra alkoholu však způsobila, že mladík po večírku na nástupišti usnul na lavičce. Jeho nový „přítel“ toho využil a ukradl mu sportovní batoh i s věcmi.

Poškozený v něm měl dva mobilní telefony, paměťovou kartu, včetně dvou adaptérů, zákaznickou kartu Českých drah, platební kartu, oděvy a další osobní věci. Škodu mladík vyčíslil na více než tři tisíce korun.

Podle přerovské policejní mluvčí Michaely Sedláčkové předal zloděj ukradený batoh svému osmapadesátiletému komplici. Ten jej prohledal a oba muži si lup rozdělili.

Z kořisti se však dlouho neradovali, protože je krátce po činu chytli policisté. „K rychlému dopadení pomohl kamerový systém. Vyšetřovatelé navíc zjistili, že sedmatřicetiletého pachatele v minulosti za jiné majetkové delikty odsoudily také soudy v Přerově, Vsetíně a Kroměříži,“ řekla policejní mluvčí Sedláčková.

Oběma mužům hrozí za krádež a neoprávněné držení platební karty ve spolupachatelství až dva roky za mřížemi.

Další obětí zloděje se stal v pondělí 14. července také osmapadesátiletý muž, který šel v noci po schodišti směrem k podchodu ke třetímu nástupišti. Okradl ho teprve patnáctiletý hoch, který mu z batohu na zádech sebral peněženku.

„Muž měl v peněžence doklady, jízdenku na MHD a hotovost ve výši 2,2 tisíce korun,“ shrnula policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Mladý zloděj se k činu později přiznal a uvedl také místo, kde peněženku odhodil. Tu vyšetřovatelé našli už bez peněz. Přerovští policisté varují také před krádežemi ve vestibulu vlakového nádraží, které má na svědomí často lehkovážnost cestujících nebo spánek v opilosti.

„Lidé by si měli dát pozor na svá zavazadla a také na to, s kým se dají do řeči. Navázání důvěry s neznámým člověkem ještě neznamená, že se později nemůžete stát jeho obětí, “ varoval Gybas.