Žena nechtěla pustit svou kabelku, zloděj ji táhl po zemi

 „Při chůzi jí šel do protisměru chodec, který kolem ženy prošel a poté ji zezadu chytil za kabelku, kterou nesla na rameni a snažil se ji trhnutím ukrást. To vedlo k pádu poškozené na zem, kde si tašku chytila oběma rukama a snažila se ji nepustit," popsala situaci přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Pachatel ženu i s kabelkou táhl asi metr po zemi až poškozená sevření uvolnila a muž i s taškou beze slova z místa utekl směrem ke Dvořákově ulici.

Ženě naštěstí nezpůsobil žádné zranění.

V kabelce se nacházely osobní doklady, čtyři sta korun v hotovosti, mobilní telefon a další osobní věci v celkové hodnotě 1 100 korun.

„Na místo byl přivolán i policejní psovod se psem, který na ulici Dvořákova u domu č. 26 našel alespoň část odcizených věcí, které pro pachatele neměly žádnou hodnotu," dodala mluvčí.

Policie teď žádá o pomoc případné svědky této události, kteří by svou výpovědí mohli pomoci k odhalení pachatele tohoto závažného násilného trestného činu.

Měl na sobě černý oděv a na hlavě kapuci.

„Byl štíhlejší postavy vysoké něco kolem 180 centimetrů, ve věku mezi dvaceti až třiceti lety," doplnila Miluše Zajícová.

Lidé mohou informovat kteroukoliv přerovskou policejní služebnu nebo zavolat na bezplatnou linku 158.