Dvacetiletý mladík skončil v poutech po zásahu policie v jednom z přerovských bytů. „Protože nereagoval na výzvy a hrozilo, že by mohl znehodnotit důkazy, museli jsme přistoupit k násilnému otevření dveří. Poté byl podezřelý převezen na služebnu,“ vylíčila přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Podle vyšetřovatelů mladík distribuoval pervitin nejméně od roku 2015 až do svého zadržení. Drogu v množství od 0,2 do 1 gramu buď předával zdarma, nebo za úplatu, a to minimálně dalším deseti lidem. Počet případů se tak vyšplhal na 184.

„Kriminalistům dobrovolně vydal 2,84 gramu pervitinu a pomůcky, které používal k distribuci. Odevzdal i hotovost 1 360 korun s tím, že se jednalo o minimální výnos z trestné činnosti,“ upřesnila. Zadržený sice nebyl v minulosti stíhán kvůli drogám, ale za majetkovou a násilnou trestnou činnost byl odsouzen.

Drogy, které užíval a distribuoval, získal od dalšího dealera. Toho policisté dopadli jen o hodinu později v suterénu panelového domu v Přerově. „Tentokrát ale museli při zákroku použít donucovací prostředky, protože pachatel nereagoval ani na opakované výzvy,“ řekla mluvčí.

Pachatel prodával drogy minimálně od roku 2016 až do svého zadržení, a to ve větším množství - od 0,5 do 5 gramů. Jeho odběrateli byli převážně dealeři, kteří pak prováděli vlastní distribuci mezi uživatele.

„Drogy od něj odebralo minimálně osm osob, a to v celkovém množství 150 gramů. Zisk za prodej pervitinu přesáhl částku 200 tisíc korun,“ upřesnila. Kriminalisté zajistili na místě jako jinou majetkovou hodnotu za výnos z trestné činnosti osobní motorové vozidlo v hodnotě 80 tisíc korun. Vyšetřovatelé oba muže stíhají na svobodě.