Na svou první výpravu se vydal nejstarší z trojice počátkem prázdnin. Řádění zlodějů ale netrvalo dlouho – klec nad nimi spadla v polovině srpna.

Devatenáctiletý mladík si vyhlédl neuzamčený vůz Škoda Felicia v ulici Za mlýnem v Přerově a ukradl z něj tisíc korun, stravenky a klíče od vozu Ford Ka, zaparkovaného v ulici Malá Trávnická.

Za pomoci klíče auto nastartoval a chtěl se vydat na cestu.

„Nepočítal ale s tím, že bylo odstavené kvůli poruše, a proto s ním dojel jen mezi obce Velký Týnec a Krčmaň, kde ho nechal na polní cestě," vylíčila přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová. Druhého dne zde našel vůz jeho majitel.

Stejný zloděj se vydal příští týden na další výpravu a tentokrát se vyzbrojil železnou tyčí. Rozbil skleněnou výplň dveří stánku s rychlým občerstvením, aby se dostal dovnitř. Ukradl zde přes tisíc korun, stravenky za 4 tisíce a rezervní klíč od stánku.

Koncem července přizval na pomoc o rok mladšího kumpána, se kterým společně zašli do jednoho z přerovských barů ve Wurmově ulici. Využili nepozornosti a únavy obsluhující pracovnice, která usnula za barem.

„Jeden z mladíků se dostal za bar, sebral z regálu dvaadvacet krabiček cigaret a podával je svému komplici. Společně pak odešli. Poškozená musela majiteli způsobenou škodu přes dva tisíce korun uhradit," doplnila mluvčí.

Rozdělili se rovným dílem

Parta zlodějů se počátkem srpna rozrostla o dalšího člena – sedmnáctiletého mladíka.

Domluvili se, že společně vykradou byt v ulici Dr. Skaláka v Přerově.

„Vyhlédli si přízemní byt s pootevřeným oknem. Nejstarší ze zlodějů vlezl dovnitř a nevadila mu ani přítomnost spícího majitele. Ukradl mu cigarety, mobilní telefon, peněženku s částkou 500 korun a doklady," popsala mluvčí.

Skupinka si lup rozdělila rovným dílem a stejně naložila i s částkou, kterou utržila za odcizený telefon.

Noční tažení mladíků pak pokračovalo v ulici U Tenisu, kde narazili na otevřené dveře balkonu v přízemí. Nejstaršího zloděje opět vysadili, aby se dostal do obývacího pokoje.

Nic netušící majitelce ve spánku ukradl peněženku s doklady, platební kartou a hotovostí 1,1 tisíce korun, ale bez povšimnutí nenechal ani telefon.

Venku se opět podělil o lup se svými kumpány. Z karty, kterou si nechal, provedl neoprávněné platby v Přerově a Ostravě.

Vzali obušek a sedm stovek

Zloději si o den později vyhlédli také byt v přízemí domu v Tománkově ulici.

Majiteli, který spal v ložnici, vzali hodinky, teleskopický obušek, peněženku s doklady, částkou 700 korun a platební kartou.

Trojice se po činu rozběhla do Jungmannovy ulice, protože v okně zahlédla poškozeného.

Události ale nabraly rychlý spád a dva mladší pachatele zadržela během několika minut i s notebookem hlídka ve dvoře domu v Jungmannově ulici. Nejstaršího mladíka dopadli strážci zákona při cestě na kole v Polní ulici.

Vydařený trojlístek skončil na služebně a mladistvého si po provedených úkonech převzala jeho matka.

Další dva pachatelé jsou stíháni na svobodě.

„Hrozí jim až tři roky vězení, mladistvým se s ohledem na věk snižují tresty na polovinu," uzavřela mluvčí.