První případ se stal v sobotu kolem deváté hodiny večer, kdy strážníci přijali oznámení o mladíkovi, jenž demoluje vybavení dětského hřiště.

„Nejprve zapíral, že by měl s rozbitím dřevěného obložení cokoliv společného, ale po chvíli se k činu přiznal," uvedl zástupce ředitele Městské policie v Přerově Miroslav Komínek.

Mladík se podle něj svěřil, že je chovancem ústavu a v současné době je u prarodičů na prázdninách. Strážníci ho proto předali příbuzným a celý případ bude mít dohru u správního orgánu.

Pouhý den poté zasahovala městská policie v jednom z přerovských supermarketů. Sedmnáctiletý mladík se zde pokusil ukrást láhev becherovky.

„Hlídce opakovaně udával falešnou totožnost, aby zakryl, že je na útěku z ústavu, a je po něm vyhlášeno pátrání. Při zkoušce na alkohol nadýchal 1,8 promile," řekl Miroslav Komínek. Hoch putoval nejprve na policejní stanici, a poté zpět do výchovného zařízení.

Do třetice vyjížděli strážníci ke krádeži v pondělí po páté hodině odpoledne.

V přerovském supermarketu zadrželi jednadvacetiletého mladíka, který kradl v obchodě pečivo.

Při zjišťování totožnosti vyšlo najevo, že je i tento muž v policejním pátrání a utekl z výchovného ústavu.

„Přestože tvrdil, že by se určitě vrátil, aby mohl jít v září do školy, byl zadržen a předán strážcům zákona. Ti navíc zjistili, že se nejedná o jeho první krádež, ale recidivu – je tedy podezřelý ze spáchání trestného činu. Policisté si proto případ převzali k dalšímu šetření," uzavřel.