Hlídka zpozorněla poté, co si všimla zvláštního způsobu jízdy.

„Policisté zapnuli maják, ale řidička na to nereagovala a pokračovala dál v jízdě. Použili proto i zvukové signalizační zařízení. Mladá žena ale ujížděla dál a v Kozlovicích navíc začala zrychlovat,“ shrnula přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Hlídka se snažila před Grymovem auto předjet, ale vůz po kličkování dostal smyk. Protože hrozilo, že by mohlo dojít k nehodě a ke zranění osob, rozhodla se hlídka auto sledovat z bezpečné vzdálenosti. Za Grymovem už řidička jízdu nezvládla a nabourala do svodidel.

„Policisté přiběhli k autu a zákonným způsobem vyzvali mladou ženu, aby z něj vystoupila. Protože seděla dál v autě, museli přikročit k použití donucovacích prostředků,“ řekla.

Ilustrační foto
Chlapce zmlátili u fontány v Přerově. Jeden z lupičů měl teprve 12 let

Řidičku nakonec vytáhl z auta policista a nasadil jí pouta. Na výzvy nereagoval ani její jednačtyřicetiletý spolujezdec, který musel být rovněž zajištěn. Při zákroku nedošlo ke zranění podezřelých ani policistů.

„Provedená dechová zkouška byla u řidičky negativní, ale pozitivní byl orientační test na přítomnost amfetaminu a metamfetaminu v těle. Mladá žena uvedla, že asi před týdnem užila pervitin. Lékařskému vyšetření se ale odmítla podrobit,“ doplnila mluvčí.

Aby toho nebylo málo, policisté navíc zjistili, že má žena vyslovený zákaz řízení motorových vozidel, a to až do ledna příštího roku. Škoda byla vyčíslena na 40 tisíc korun. 

Ilustrační foto
Mladíci chtěli po muži na ulici cigaretu, pak jej zbili a okradli