„Poškozené ženě se ozval 8. května zájemce, který jí pod legendou vyzvednutí zboží zaslal podvržený odkaz na doručovací společnost. Prodávající klikla na link a v domnění, že se nachází na originálních webových stránkách kurýrní společnosti, vyplnila všechny údaje z platební karty, včetně autorizačního CVV kódu,“ vylíčil policejní mluvčí Libor Hejtman.
Žena vzápětí obdržela další e-mail s odkazem na aktivaci přístupového klíče, kterým si podvodník sjednal přístup do jejího internetového bankovnictví. „Z účtu jí nakonec odčerpal bezmála dvacet tisíc korun. Pachateli hrozí za podvod a další dva trestné činy odnětí svobody na tři až osm let,“ doplnil.
Policie v této souvislosti radí, aby byli lidé při prodeji zboží opatrní. „Nikdy se nepřihlašujte do internetového bankovnictví přes zaslané odkazy od neznámých osob. Zpravidla budete přesměrováni na falešné stránky, které z vás vylákají přihlašovací údaje k internetovému bankovnictví nebo platební kartě. Podvodník vás potom připraví o peníze, které máte na účtu,“ shrnul Libor Hejtman.