Jeho zmizení je dodnes záhadou jak pro obyvatele Nahošovic, kde byl naposledy spatřen, tak i nedalekých Turovic, odkud pocházel. Lidé z Nahošovic před lety popsali, že byl mladý muž navštívit v obci své kamarády a rozcházeli se někdy kolem půlnoci. Po pohřešovaném bezvýsledně pátrali nejen kriminalisté, ale i jeho přátelé a rodiče.

„V souvislosti s jeho zmizením se provádělo a stále provádí šetření. Zjišťujeme i další okolnosti, které by mohly pomoci k jeho nalezení. Dosud zjištěné skutečnosti nasvědčují tomu, že se mohl stát obětí některého z násilných trestných činů,“ konstatovala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Pátrání po pohřešovaném oznámila rodina policii 11. března 2013, když se dlouho nevracel domů.

„Naposledy byl spatřen kamarády 9. března 2013 v Nahošovicích, a to ve 23.45 hodin, kdy sedl na modré kolo značky Lady a odjel směrem na Dřevohostice,“ popsala mluvčí.

Mladík měl v době svého zmizení na sobě černou zimní bundu s límečkem a vyobrazeným písmenem E na podšívce, tmavě modré rifle, na stehně vytržené a sešité do písmene L s červeným páskem. Na nohou pak nízké šněrovací kožené boty s kovovými cvočky po stranách. S sebou měl černý batoh s jedním popruhem přes rameno a obrazcem žluté, červené a zelené barvy.

Ilustrační foto
Přesilovka v Kojetíně, chodec po útoku skončil v nemocnici

Našli čepici a kolo

Během pátrání po pohřešovaném se 11. března 2013 našla asi pět set metrů za značkou obce Nahošovice, a to v přilehlém poli po pravé straně od silnice směrem na Dřevohostice, jeho pletená modrá čepice se vzorem. Tu měl v době, kdy odjížděl na kole, na hlavě. Čepice byla špinavá od hlíny.

Jízdní kolo pohřešovaného bylo nalezeno 10. března 2013 kolem druhé hodiny ráno na svahu příkopu po levé straně.

„Našel ho náhodný kolemjdoucí, který kolo odvezl do místa svého bydliště. Policii o nálezu uvědomil a kolo vydal až na základě zjištěných informací, zveřejněných v mediích,“ řekla Miluše Zajícová.

Pohřešovaný dvaadvacetiletý mladík byl hubené, 180 centimetrů vysoké postavy a vážil kolem 70 kilogramů. Měl hnědé vlasy, rovné a středně dlouhé s pěšinkou česanou na pravou stranu. Barva očí byla stejná jako barva vlasů.

Výzva svědkům

Přerovští kriminalisté žádají o pomoc širokou veřejnost.

„Pokud by si svědci vzpomněli na nové okolnosti, které nám v minulosti z nějakého důvodu záměrně nesdělili, nebo zatajili informace týkající se zmizení pohřešovaného Milana Šimčíka, mohou nás kontaktovat na bezplatné lince 158 nebo v době od 7 do 15 hodin na telefonu pátrací skupiny 974 778 336 - 337,“ uzavřela mluvčí.