V sobotu dopoledne zazvonili na dva muži ve věku sedmatřicet a čtyřiatřicet let na zvonek u hlavních dveří do bytů. Otevřela jim sedmapadesátiletá žena z druhého patra, které se muži do vnitřního telefonu představili jako policisté.

Žena je pak zvonkem pustila do chodby domu a sama vyšla před dveře svého bytu v druhém patře. „Mladší z mužů ji uhodil pěstí do tváře se slovy, že má vrátit dva tisíce korun, jinak ji zbije. Pak ji odhodil ode dveří,“ popsala přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková. Oba lupiči pak vtrhli do bytu, který v rychlosti proběhli a z obývacího pokoje si odnesli radiomagnetofon a DVD přehrávač.

„Tyto věci měly sloužit jako údajná úhrada předchozího dluhu,“ doplnila Sedláčková. Z kradených věcí se ale muži dlouho neradovali. Žena totiž oba pachatele znala z minulosti, seznámili se v jednom přerovském baru. Případ poté nahlásila policii. Policisté pachatele zadrželi a zajistili ukradené věci. „Vzhledem k opilosti byli oba muži nejprve umístěni do protialkoholní záchytné stanice, teprve poté do policejních cel. Sdělili jsme jim obvinění z trestných činů loupež a porušování domovní svobody ve spolupachatelství,“ uvedla mluvčí.

Za tyto činy pachatelům hrozí odnětí svobody na dva až deset let. Zraněné ženě ošetřili lékaři v přerovské nemocnici pohmožděniny obličeje. Rozeznat falešné policisty od skutečných mohou lidé zejména podle služebního odznaku. „I kdyby se jednalo o policisty v civilu, kteří nejsou v uniformě, představili by se odznakem,“ vysvětlila Sedláčková. Pokud lidé mají ve dveřích bytů kukátko, je lepší si jím příchozí prohlédnout dříve, než je pustí dovnitř.