Do rodinného domu, v němž senior žije, se dvojice zatím neznámých lupičů vloupala pod rouškou tmy v noci z úterý na středu.

„Vypáčili vstupní dveře vedoucí do domu a vnikli dovnitř. Spícího majitele vzbudili tím, že ho strhli z postele na podlahu a kolem krku mu omotali šálu,“ popsala řádění brutální dvojice policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Zloději po starém muži chtěli vědět, kde mé uschované své úspory. „Napadený jim odpověděl, že žádné peníze doma nemá. Agresivita pachatelů se tím zvýšila a začali starého pána škrtit a to až do doby, než jim prozradil, kde má finance uložené,“ pokračovala mluvčí.

Utrpení majitele domu tím ale neskončilo.

„Lupiči mu spoutali ruce za zády stahovací páskou a stejným způsobem mu připoutali nohu ke křeslu a nechali ho ležet na zemi v obývacím pokoji,“ sdělila Zajícová. Z domu pachatelé odešli a odnesli si s sebou ukradených 40 tisíc korun.

Napadený je hospitalizovaný v přerovské nemocnici a dle lékařského vyjádření utrpěl zranění s dobou léčení 14 dnů. Policisté po pachatelích intenzivně pátrají a zahájili úkony trestního řízení pro trestné činy loupež a porušování domovní svobody. (jen)