Policisté teď prověřují, zda mezi oběma případy není nějaká spojitost a jejich pachatelem není stejný člověk.

K první loupeži došlo počátkem března. Neznámý mladík přepadl asi o půl šesté večer na chodníku u restaurace U Velblouda devětašedesátiletou seniorku. Žena šla od obchodního domu Prior směrem k ulici Jasínkova.

„Lupič vyšel z podloubí a chtěl jí vytrhnout z ruky kabelku. Důchodkyně se ale začala bránit a s mladíkem se o ni přetahovala,“ popsala první případ mluvčí přerovské policie Michaela Sedláčková.

Agresivní lupič nakonec ženu shodil na stojan u restaurace, vytrhl jí kabelku z ruky a utíkal s lupem na ulici Svisle. Při pádu na chodník se poškozená těžce zranila a musela být převezena do přerovské nemocnice. Pokud nenastanou komplikace, bude se z následků úrazu vzpamatovávat tři měsíce. Při loupežném útoku přišla o kabelku se 450 korunami, doklady a mobilním telefonem.

Další přepadení otřáslo Přerovem tento týden v úterý. Útočník si přitom počkal na svou oběť jen o ulici dál. Scénář byl zhruba stejný. Před domem v ulici Interbrigadistů povalil jednaosmdesátiletou důchodkyni na zem a snažil se jí vytrhnout kabelku z ramene.

I tato žena skončila s těžkým úrazem v nemocnici. Z místa si lupič nakonec odnesl pouze dvě stovky. „Oba případy se staly ve stejných místech, podobný je i způsob provedení a přibližný popis věku a vzhledu pachatele. Prověřujeme tedy variantu, zda se nejedná o jednu osobu,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Rozdíl v popisu obou pachatelů je pouze v tom, že zatímco v prvním případě měl lupič asi 20 let, byl oblečený do černé bundy a na sobě měl pletený kulich, ve druhém se jednalo o sedmnáctiletého mladíka v černé mikině s kapucí.

Podle Sedláčkové se ale popis věku pachatele zřejmě liší i kvůli tomu, že obě důchodkyně, které byly při boji o kabelku těžce zraněny, utrpěly šok.

Přepadení v blízkosti restaurace U Velblouda zaznamenali přerovští policisté i loni v lednu. Neznámý muž se tehdy mladé ženě snažil vytrhnout kabelku z ruky. Protože se ale bránila, strhl ji na zem. Na pomoc přepadené nakonec přispěchala kamarádka, a lupič tak odešel s prázdnou.

„Žádáme svědky, kteří si všimli podezřelých osob, a mohli by podat jakékoliv svědectví k případům loupeží, které se staly letos v březnu, ať se obrátí na nejbližší policejní služebnu, nebo kontaktují linku 158,“ uzavřela mluvčí policie Sedláčková.