Nakonec ale odešel s nepořízenou, žena totiž u sebe peníze neměla. Policie na více než hodinu uzavřela okolí budovy, kde k činu došlo.

„Muž přistoupil k pracovnici směnárny a namířil na ni krátkou střelnou zbraní. Řekl jí, že chce odevzdat všechny peníze . Žena však zareagovala tím, že žádné peníze nemá, protože je už odevzdala majiteli. Lupič proto vzápětí utekl, “ uvedla přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Podle ní policie na případu intenzivně pracuje a vyslýchá svědky celé události. „K žádné finanční škodě nedošlo. Až do večera jsme vyslýchali svědky a s jejich pomocí sestavili popis pachatele,“ řekla dále Sedláčková.

Kriminalisté bezprostředně po činu hermeticky uzavřeli okolí a místo události ohraničili páskami. Protože k loupeži došlo za bílého dne a v samotném centru města, srocovaly se na rohu Jiráskovy a Wilsonovy ulice davy lidí.

„Máme maturitní večírek. Kvůli loupeži jsme ale nesměli jet výtahem nahoru do čtvrtého patra budovy, kde je restaurace, “ popsal jeden z přítomných Jan Borseník, který oslavoval spolu s ostatními studenty z přerovské obchodní akademie v restauraci Euro ve Wilsonově ulici maturitu. „Byli tady kriminalisté i se služebním psem a prohledávali celou budovu, “ líčila zase další ze studentek.

Policie zná popis pachatele

Policisté už ví, jak lupič přibližně vypadal. „Nebyl nijak maskovaný. Podle popisu svědků je mu asi dvacet let, je menší postavy a měří asi 165 centimetrů. Má světle hnědé, delší vlasy po ramena s dredy,“ upřesnila přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

V době činu měl na sobě bílé tričko , tříčtvrteční kalhoty zelené barvy a na zádech batoh. Mluvil česky a bez přízvuku.