Neznámý muž vstoupil do herny a dal si u baru pivo. Potom na chvíli odešel do místnosti s hracími automaty, a když se vrátil zpět, namířil na servírku pistoli.

„Lupič vytáhl z náprsní kapsy u bundy krátkou střelnou zbraň. Mířil s ní na servírku a druhou rukou vhodil na výčepní pult igelitovou tašku. Řekl obsluze, ať mu do ní dá všechny peníze,“ popsala loupežné přepadení přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Vystrašená servírka lupiči naskládala do igelitky tržbu ve výši dvaceti tisíc korun. Pachatel pak z herny odešel. Podle svědků se jednalo o muže ve věku zhruba čtyřiceti let.

„Měl světlou pleť a byl vysoký asi 175 centimetrů, oblečený do tmavých kalhot a světlé bundy. Na hlavě měl čepici s kšiltem. Mluvil česky a bez přízvuku,“ upřesnila mluvčí.

Vyšetřovatelé sestavili s pomocí svědků portrét pachatele.

„Obracíme se na veřejnost o pomoc při zjištění totožnosti muže. Pokud by někdo mohl poskytnout informace k jeho osobě a nebo místu pobytu, ať se obrátí na kteroukoliv policejní služebnu, bezplatnou linku 158 a nebo mobilní telefon 602 161 750,“ doplnila.

V Kojetíně došlo pouhý týden po této loupeži k dalšímu přepadení se zbraní v ruce – tentokrát v herně v Kroměřížské ulici.

„Lupič vstoupil do baru v sobotu 3. dubna asi ve tři čtvrtě na pět odpoledne. Pod pohrůžkou zbraně se dožadoval vydání peněz,“ přiblížila krajská policejní mluvčí Marta Vlachová.

Pachatel si odnesl několik desítek tisíc korun. Ještě v herně navíc barmana chytil za krk a dvakrát udeřil jeho hlavou o pult. Nasedl do auta k řidiči, který na něj čekal na ulici.

„Lupič byl asi 185 centimetrů vysoký, měl bradku a knír. Byl ve věku asi třicet let, oblečený do černé bundy a na hlavě měl černou kšiltovku a tmavé brýle,“ upřesnila popis Vlachová.