Muž ve čtvrtek v 18.32 hodin vešel na benzinku v ulici Sadová. Ženu za pultem nejprve požádal o cigarety.

„Během platby, kdy od něj obsluha převzala peníze a otevřela pokladnu, vytáhl neznámý mladík zpod bundy krátkou střelnou zbraň. Namířil ji na obsluhu a požadoval vydání papírových bankovek. Ženě sdělil, že má být v klidu,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Prodavačka mu z obavy o život předala 10 tisíc korun.

Popis pachatele a výzva

Podle popisu je pachatel bílé pleti, vysoký do 185 centimetrů, stáří 25 až 30 let. Na obličeji měl černé strniště. Mluvil česky, bez přízvuku. Měl na sobě černou zimní bundu do pasu s ostře oranžovým zipem na prsou. Pod bundou měl šedou mikinu s kapucí, přehozenou přes modrou kšiltovku. Dále byl muž oblečený do tmavě modrých sportovních kalhot, bílých botasek s modrými trojúhelníkovými obrazci. Na očích měl sluneční brýle, které si později sundal.

Pachateli nyní hrozí za loupežné přepadení až deset let za mřížemi. Policisté žádají svědky, kteří by mohli pomoci, aby se obrátili na kteroukoli služebnu nebo na linku 158.

#nahled|https://g.denik.cz/60/0a/lupic_benzinka_tovacov_421012011_denik-galerie.jpg|https://g.denik.cz/60/0a/lupic_benzinka_tovacov_421012011.jpg|Identikit lupiče, který přepadl benzinku v Tovačově#

#nahled|https://g.denik.cz/60/0a/lupic_benzinka_tovacov_221012011_denik-galerie.jpg|https://g.denik.cz/60/0a/lupic_benzinka_tovacov_221012011.jpg|Přepadení benzinky v Tovačově#

Tovačovskou benzinku na Sadové ulici nenavštívili zloději poprvé. Naposledy po zdejší obsluze chtěli lupiči peníze 25. října loňského roku. Tehdy dva mladíci ve věku zhruba devatenáct let zaútočili na prodavačku sprejem. „Vešli dovnitř a jeden z nich si u regálu prohlížel zboží. Druhý si šel koupit ke kase cigarety a využil chvíle, kdy se k němu prodavačka otočila zády. Zaútočil na ni ze vzdálenosti asi půl metru pravděpodobně pepřovým sprejem,“ popsala tehdy událost policejní mluvčí Miluše Zajícová. Mladíci si v říjnu odnesli 5 tisíc korun.