Ze záznamu bezpečnostních kamer je zřejmé, že byl útok velmi razantní. Pachatele, který nakonec odcizil sto tisíc korun, už policisté zadrželi a skončil ve vazbě.

K loupežnému přepadení došlo kolem čtvrté hodiny ráno.

„Muž ženu nejprve srazil ze židličky, a potom ji začal v těsné blízkosti obličeje ohrožovat nožem. Křičel na ni: dej sem prachy!,“ popsala přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Šokovaná servírka se aktivně bránila, ale přesto ji lupič odstrčil a vytrhl zásuvku za barovým pultem, ze které ukradl 100 tisíc korun.

„Požadoval po ženě také vydání telefonu. Když odmítla, muž z baru utekl. Celý incident se obešel bez zranění,“ vylíčila dále mluvčí. Přerovští kriminalisté ve spolupráci s policií pachatele asi po hodině intenzivního pátrání dopadli.

„Jedná se o sedmapadesá­tiletého muže cizí státní příslušnosti. Bezprostředně po zadržení putoval do policejní cely. Vyšetřovatelé podali návrh na jeho vzetí do vazby, kterému soud vyhověl,“ dodala Sedláčková.

Podle ní se na místě podařilo zajistit nůž, kuklu i finanční hotovost. Pachateli hrozí za zločin loupeže až deset let vězení.