Nebezpečného pachatele naštěstí v krátké době dopadli policisté. V cele skončil pouhé čtyři hodiny po činu.

Lupič s nožem v ruce přistoupil k servírce, která v té době seděla za barovým pultem.

„Natlačil ženu na bar a přiložil jí nůž k obličeji. Řekl, ať mu odevzdá všechny své peníze. Způsobil jí přitom drobnou řeznou ranku na ruce o délce pěti milimetrů," popsala Miluše Zajícová z přerovské policie.

Vystrašená barmanka mu z obavy o život předala dva číšnické fleky s hotovostí 30,4 tisíce korun.

Ještě předtím, než lupič odešel z místnosti, přinutil poškozenou, aby si lehla na zem a počítala do stovky. Pak prý může vstát.

Pachatel si s sebou vzal na cestu dvě krabičky cigaret a servírce sebral mobilní telefon, ze kterého už před podnikem vytáhl baterku, a pak ho zahodil.

Z ukradených peněz se ale neradoval dlouho – pouhé čtyři hodiny po činu zadrželi čtyřicetiletého muže policisté v penzionu ve Šternberku.

Přerovští policisté převezli pachatele k výslechu a sdělili mu obvinění ze zločinu loupeže, za což mu hrozí až desetileté vězení. Část peněz se strážcům zákona podařilo zajistit.

„Vyšetřovatelé podle záznamů v trestním rejstříku zjistili, že se jedná o protřelého recidivistu, který se dopouštěl násilných trestných činů už v minulosti. Po provedených úkonech skončil v cele," řekla.

Policie podala návrh na vzetí nebezpečného lupiče do vazby a soud jej akceptoval. Eskorta ho převezla do vazební věznice.