„Muž byl obviněn ze spáchání přečinů krádež, poškození cizí věci a nedovolené ozbrojování. Těchto skutků se měl dopouštět na různých místech v okrese Přerov. Celková škoda, kterou svým protiprávním jednáním způsobil, byla vyčíslena na téměř 425 tisíc korun," uvedla k případu krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Policisté zjistili, že zloděj se do mnoha zařízení různého druhu vloupal hned čtrnáctkrát. Kromě restaurací, hospod a prodejen navštívil třeba i školní jídelnu.

„Zaměřoval se převážně na cigarety a peníze. V několika případech se vloupal i do automatů, které byly nainstalované v těchto zařízeních. Jeden z nich dokonce ukradl," dodala mluvčí s tím, že stroj se našel na Potštátsku a vrátil se majiteli. Po několikaměsíčním řádění pachatele však zůstalo čtyřicet poškozených.

„Na základě operativního šetření kriminalisté zjistili, že muž má v držení zbraň, aniž by k jejímu držení měl patřičné oprávnění. U podezřelého byla zbraň nalezena, stejně jako věci, které mohly být použity ke spáchání trestné činnosti. Nálezy byly zajištěny," sdělila dále Irena Urbánková.

Pachatel v noci ze čtvrtka na pátek už přespal v policejní cele. O den později zamířil do vazební věznice v Ostravě. Nyní mu hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.