Lékař v pondělí dopoledne ordinoval na svém pracovišti i přesto, že byl pod vlivem alkoholu, a vyšetřil minimálně tři pacienty.

„Jeden z vyšetřovaných pacientů si jeho indispozice všimnul, odmítl vyšetření a přivolal policejní hlídku,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Muž měl podobný problém už dříve.

„Bylo to v únoru letošního roku, kdy policisté muži naměřili asi stejnou hodnotu alkoholu jako tentokrát,“ sdělila mluvčí.

Proti lékaři policisté zahájili úkony pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

„Nezodpovědnému odborníkovi hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, zákaz činnosti nebo peněžitý trest,“ informovala Zajícová.

Podobný případ vyšetřovali policisté i na konci letošního března, kdy lékaři přerovské nemocnice naměřili téměř dvě promile.

V srpnu 2009 se zase bývalý primář interního oddělení a zkušený kardiochirurg Vladimír Chytil musel po udání jedné z pacientek podrobit dechové zkoušce, která u něj prokázala alkohol. Lékař se bránil tím, že v té době byl oficiálně na dovolené. S Chytilem i přesto tehdy Všeobecná zdravotní pojišťovna rozvázala smlouvu s tím, že svým klientům musí garantovat řádnou zdravotní péči.

BARBORA HANOUSKOVÁ