Muž si vyslechl obvinění ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což mu hrozí trest odnětí svobody od dvou do desíti let.

Vařil a prodával

„Od října roku 2020 až do svého zadržení vyráběl na speciálně upraveném zařízení za pomoci chemikálií pervitin. Prodával ho nebo zdarma poskytoval nejméně osmi uživatelům. Jednalo se o různé množství a i ceny byly rozdílné,“ řekla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová. Vyšetřováním vyšlo najevo, že obviněný už v minulosti strávil za stejný delikt nějaký čas ve vězení.

Ve čtvrtek dopoledne hořela střecha rodinného domu v Bezuchově na Přerovsku. Foto: HZS Olomouckého kraje
VIDEO: V Bezuchově hořel rodinný dům. Škoda přes dva miliony

Mladá žena, kterou dopadli policisté v Horní Moštěnici, prodávala pervitin od léta roku 2021 až do svého zadržení. Zásobovala drogami klienty v Přerově a blízkém okolí. „Mezi její odběratele patřilo nejméně pět lidí, kteří od ní dostali psychotropní látku buď zdarma, nebo si za ni zaplatili. Jednomu z odběratelů postupně prodala pervitin v různém množství za celkem 12 tisíc korun,“ shrnula mluvčí. Ženě hrozí až pětileté vězení a stíhána je na svobodě.