Kromě léků na výrobu metamfetaminu a drog se vyšetřovatelům podařilo odhalit také kompletní varny. Jeden z pachatelů skončil ve vazbě.

„Všichni tři muži se navzájem znali. Byli v evidenci Úřadu práce a peníze z prodeje drog jim sloužily jako hlavní zdroj obživy,“ přiblížila přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková. Podle ní teď pachatelům, kteří mají na svém kontě i delikty z minulosti, hrozí odnětí svobody od jednoho roku do pěti let.

První ze zadržených už má záznam v trestním rejstříku. Třiatřicetiletý muž minimálně od října vyráběl na domácí varně pervitin a užíval ho pro svou potřebu.

„Od ledna loňského roku drogu prodával i dalším lidem, a to buď výměnou za dodávku léků a nebo za finanční částku 300 korun za jeden odběr,“ upřesnila mluvčí.

Varnu objevili kriminalisté přímo v ubytovně, kde muž bydlel. „Dobrovolně ji odevzdal policii a bylo mu sděleno obvinění z nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek. Jeho stíhání probíhá na svobodě,“ doplnila Sedláčková.

Ve vazební cele skončil druhý ze zadržených výrobců drog, pětatřicetiletý muž z Přerovska. Ten už má na svém kontě několik činů. „Nejméně rok vařil pervitin pro sebe a další uživatele, kterým pak drogu prodával. Kriminalisté zachytili minimálně čtyřicet odběrů – a to nejen na Přerovsku, ale i na Kroměřížsku,“ podotkla mluvčí.

Svým „klientům“ omamnou látku buď zdarma předal a nebo nabídl výměnou za protislužbu, když mu umožní uvařit pervitin v bytě. Částka, za níž drogu prodával, se pohybovala v rozmezí od 200 do 500 korun za dávku.

Někdy ji ale směnil pouze za dodávku léků. „Zadrželi jsme u něj dosud nezjištěné množství metamfetaminu, a protože už byl v minulosti za stejný čin odsouzen, skončil ve vazbě,“ řekla mluvčí.

Třetím obviněným je pětatřicetiletý muž, který drogy vyráběl v bytě v Přerově pro svou potřebu – a to nejméně v deseti případech. Stejně starému komplicovi navíc umožnil, aby pervitin vyráběli na společné varně. „Protože zatím nebyl souzen, stíhání probíhá na svobodě,“ uzavřela.