Na místo, kde se pohybovaly podezřelé osoby vyrazila hlídka a povedenou čtveřici nachytala přímo při krádeži.

Do domu se výtečníci dostali bez problémů, protože vstupní dveře byly otevřené. Dalšími dveřmi, které nebyly stejně jako ty předchozí zabezpečené proti vstupu nezvaných osob, se dostali ke sklepním kójím. Během chvilky odstranili na jedné z nich tři latě a otvorem, který tím vznikl, vnikli dovnitř.

Jedni druhým podávali věci, které chtěli vzít s sebou. Jednalo se o kufřík s ručním nářadím, krabicí se součástmi k počítači, dvě dvoulitrové láhve nealko nápojů a štětce. Při krádeži je ale nečekaně vyrušila policejní hlídka, které se pokusili utéci.

„Podle předběžného šetření způsobili škodu na poškození v částce 400 korun, další škodu ve výši 2 000 korun by způsobili na věcech, které chtěli odcizit. Na policejní služebně byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestné činy krádež a porušování domovní svobody spáchané ve stadiu pokusu,“ sdělila přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Skupinka nebyla pro policisty zcela neznámou. Nejstarší z pachatelů má za sebou bohatou trestní minulost a několikrát byl soudem odsouzen k nepodmíněným trestům odnětí svobody. (nek)