Pachatelem první krádeže v obci Kladníky, která zaměstnala policisty počátkem listopadu loňského roku, je pětapadesátiletý muž z Přerovska. Vnikl oknem do zemědělské usedlosti, prohledal ji a ze tří mrazících boxů sebral na 382 kilogramů mraženého masa.

„Jednalo se o králíky, kuřata, kachny, husy, ale odcizil také krůtí, hovězí a vepřové maso," vyjmenovala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová. Přestože zloděje při činu někdo vyrušil, podařilo se mu včas utéct a ještě za sebou zamkl vrata. Celková škoda se vyšplhala na 53 tisíc korun.

Druhou krádež řešili policisté hned na Nový rok v Lipníku nad Bečvou. Dopustil se jí třiatřicetiletý muž z Lipníku, který jednomu z návštěvníků baru odcizil z odložené bundy klíče od auta a bytu. Způsobil celkovou škodu za téměř 77 tisíc korun.

„Prohledal nejprve auto, sebral 1 500 korun, a klíče pak vrátil na místo, odkud je vzal. S pomocí druhého odcizeného klíče se dostal i do bytu poškozeného a ukradl zde diamant, kosmetiku, hodinky, medaile, odznaky a další věci," popsala mluvčí policie. Celková škoda byla vyčíslena na 76,5 tisíce korun. Pachateli krádeže hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.