Ti jsou podle policistů čím dál vynalézavější a nemají problém obrat o jedinou radost i malé ratolesti. Doslova husarský kousek se podařil jednomu zloději v Drahotuších u Hranic.

„Z parčíku u nádraží odcizil během dubna dětský nerezový kolotoč. Nejprve ulomil kotvící šrouby a pak odnesl kolotoč neznámo kam,“ popsala kuriozní případ přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Podle jejích slov vznikly poškozené organizaci, jíž je město Hranice, škody ve výši bezmála 19 tisíc korun. Terčem neznámého zloděje se stala tento týden také dětská atrakce makety vrtulníku ve vstupní hale obchodního domuv Hranicích.

„Zloděj odstranil visací zámek od pokladny na atrakci v blízkosti nápojového automatu a odnesl si odtud kovovou kasu. Vykradl navíc vedlejší automat, takže celkové škody přesáhly dva tisíce,“ poznamenala policejní mluvčí.

S vandalstvím a krádežemi se v Hranicích setkávají poměrně často. „Vynalézavost vandalů bývá velice silná. Jednou se stalo, že se z dětských atrakcí ztratila šplhací závěsná lana. Častější ale je, že poničí nějaké zařízení na dětském hřišti. Celý kolotoč se však ztratil úplně poprvé,“ shrnul mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.