Na výpravy se nevydával sám, ale často s partou stejně starých kompliců. Trestných činů se dopouštěli převážně na Kojetínsku a Kroměřížsku.

Mladík už má na svém kontě několik přestupků z dřívější doby. Závažnějších deliktů se ale dopustil teprve v průběhu posledních dvou let. „V loňském roce vykradl několik aut a ve dvou případech s nimi i odjel. Protože ale nezvládl jízdu, havaroval s nimi,“ vylíčila přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Společně se svými kumpány vyloupil několik restaurací a prodejen. Zaměřili se především na cigarety pro vlastní spotřebu, peníze a věci, které by mohli výhodně zpeněžit, tedy televize a elektroniku. Krádeže už ale partě agresivních výrostků nestačily.
„Mladík společně se svými kumpány fyzicky zaútočil na dva dospělé muže. Oba nejprve oslovil a požadoval po nich peníze. Když mu je odmítli dát, zaútočil na ně pěstmi, a k útoku se připojili i jeho komplici. Ani jeden z poškozených naštěstí neutrpěl vážnější poranění,“ popsala mluvčí.

Lupič nakonec prvního muže obral o čtyři stovky a druhému ukradl peněženku se šesti tisíci korunami a platební kartou.

Některé akce už agresivní mladík podnikl na vlastní pěst. Jednalo se hlavně o krádeže, které zvládl bez pomoci svých parťáků. Třikrát přelezl plot a dostal se na pozemek rodinného domu. Při první návštěvě odcizil z dílny nářadí za více než 16 tisíc korun, podruhé odešel s jízdním kolem. Na třetí výpravě ho už přistihla majitelka pozemku a vykázala ven, takže nestihl nic ukrást.

Některé uloupené věci mladistvý delikvent prodal známým, jiné skončily v zastavárně. „Část lupu se podařilo zajistit v místě jeho bydliště, nebo u lidí, kterým je prodal. Vrátily se tedy do rukou majitelů. Celková škoda, kterou mladík svým jednáním napáchal, byla vyčíslena na více než 100 tisíc korun,“ upřesnila mluvčí.

Policisté pachatele zadrželi v polovině července a vyšetřovatelé podali návrh na jeho vzetí do vazby, který soud akceptoval. Sedmnáctiletý mladík čelí obžalobě z několika deliktů - porušení domovní svobody, poškození cizí věci, neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, neoprávněného užívání cizí věci ve stádiu pokusu, krádeže a loupeže. „Za uvedené jednání mu může být uloženo opatření výchovné, ochranné nebo trestní,“ uzavřela mluvčí.