„Spis jsme na Ústavní soud posílali kvůli tomu, že Pavel Nárožný podal stížnost proti vazebnímu rozhodnutí, byť je již na svobodě. Rozsudek již krajský soud vypracoval a rozeslal stranám, na naší straně problém není," řekl v úterý ČTK soudce olomouckého krajského soudu Vladimír Hendrych, který matku se synem zprostil obžaloby v polovině července pro nedostatek důkazů.

Mluvčí Ústavního soudu Jana Pelcová v úterý potvrdila, že stížnost soud obdržel, dosud však o ní nebylo rozhodnuto.

„Kdy bude o ní senát rozhodovat, neumím říci, Ústavní soud nemá pro rozhodování lhůty. V případě odvolání k vrchnímu soudu se však musí počkat na jeho rozhodnutí," uvedla Pelcová. Nárožný podle ní podal stížnost proti usnesení vrchního soudu týkající se jeho vazby 21. června. „Stejný pán podal přitom stížnost proti vazbě také v březnu, odmítnuta byla Ústavním soudem jako neopodstatněná v dubnu," doplnila mluvčí Ústavního soudu.

Na projednání případu u Vrchního soudu v Olomouci čeká přitom nejen rodina zavražděných manželů, ale i přerovský okresní soud. Ten má totiž rozhodnout, zda pohřešované manžele prohlásí za mrtvé. Lhůta, která by to umožňovala, již uplynula, námitky však podal syn pohřešovaného a zároveň jeden z hlavních podezřelých Pavel Nárožný. Tvrdí, že jeho otec mrtvý není a nachází se v Americe. Ve hře jde mimo jiné o rodinný dům po zemřelých, kam se oba obžalovaní po zprošťujícím rozsudku nastěhovali. „Mým usnesením byla věc přerušena do pravomocného rozhodnutí v této trestní věci. Raději v tomto případě, který je mimořádný, vyčkám na rozhodnutí vrchního soudu," řekl v úterýpředseda přerovského soudu Jan Novák.

Manželský pár zmizel v listopadu 2009. V jeho domě a garáži zůstaly jen krvavé stopy. Podle experta surový útok pachatelů v jejich domě nemohli na základě nalezených stop bez lékařské pomoci přežít. Podle žalobkyně obžalovaní manžele zavraždili, jejich těla naložili do osobního auta a odvezli na neznámé místo. Svědčily proti nim například jejich pachové stopy v autě zavražděných či svědectví souseda , který prý Nárožného viděl v osudnou noc za volantem. Doklady a platební karty zavražděných navíc po čase nalezli exekutoři v klavíru Nárožné.

Nárožný ze svou matkou, kteří ve vazbě strávili více jak dva roky, svou vinu po celou dobu procesu popírali. Podle soudce se neprokázalo, že by čin spáchali. Zároveň však uvedl, že podle senátu oba mají s vraždou něco společného. Těla manželů se policistům dosud nepodařilo nalézt.