„Tělo, které bylo nalezeno na hladině vodní nádrže 25. srpna, nepatří pohřešovanému muži z manželského páru v Přerově. Nyní zjišťujeme totožnost v databázi pohřešovaných," konstatovala krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Kriminalisté pracovali i s verzí, že by se mohlo jednat o tělo muže, jenž byl před třemi lety brutálně zavražděn i se svou manželkou v rodinném domě v ulici U Žebračky v Přerově. Těla obou obětí se ani přes intenzivní pátrání policistů dodnes nenašla.

Z podílu na dvojnásobné vraždě byl obžalován nejprve syn zavražděného muže a později i jeho první žena. Soud ale nedávno oba zprostil obžaloby pro nedostatek důkazů.

Ostatky mužského těla v kufru byly nalezeny v pískovně, která slouží jako zásobárna pitné vody pro Přerov. Podle zástupců vedení společnosti Vodovody a kanalizace ale nemohlo dojít ke znečištění vody, která slouží jako zdroj pitné vody pro Přerov.

SOUVISEJÍCÍ: Hrůzný nález: na jezeře u Tovačova objevili v kufru torzo mužského těla

Kufr byl podle krajské mluvčí policie Marie Štrbákové pod hladinou roky. Ostatky byly poměrně zachované, pomohlo tomu i dobré klima a stabilní nízká teplota v hloubce. Policisté tak musejí nyní probrat databázi všech pohřešovaných mužů několik let zpátky a porovnat jejich DNA. Teprve poté budou moci řešit okolnosti smrti nalezeného muže. (pu)