„Skleněná výplň Infocentra je rozbitá na dvou místech a škoda je tři tisíce korun. Teď jde spíše o to, co s tím dál, a jak do budoucna podobným činům zabránit,“ uvedl ředitel Kulturních a informačních služeb města Přerova Rudolf Neuls. Podle něj je sice na objektu alarm, ani ten ale vandalismu nezabrání.

Výtržníka, který má čin na svědomí, se podařilo dopadnout krátce po činu díky všímavosti jednoho z občanů.

„Ten na místě chytl jedenáctiletého kluka, kterého předtím viděl u stánku, a potom se ozvaly dvě rány a řinčení skla,“ vylíčil zástupce ředitele Městské policie v Přerově Miroslav Komínek.

Podle něj postoupí strážníci věc na přestupkové oddělení magistrátu v Přerově, to ale pravděpodobně případ kvůli nízkému věku pachatele a malé škodě odloží.

Vandalové mají v merku i lavičkyRozbitá výloha Infocentra

Vandalství se nevyhýbá ani jiným odlehlým lokalitám, a to nejen v Předmostí. Výjimkou nejsou poničené cedule na naučné stezce a nebo rozbité lavičky.

„Teď po zimě jsme začali provádět nutné opravy a úklid stezky. Část rozbitého mobiliáře jsme museli odstranit a instalovat nový,“ popsal ředitel Kulturních a informačních služeb města.

Vyšlápli si na značení stezky

Snad největší materiální škoda ale podle něj vznikla na Čekyňském kopci. Neznámí vandalové totiž úplně rozebrali značení městské turistické trasy City Walk, do něhož investovala prostředky Evropská unie v rámci společného česko-polského projektu.

„Celková finanční ztráta je 80 tisíc korun,“ uzavřel Neuls.