Při úklidu firmy našel munici

Prosenice – Munici z protiletadlového kulometu našel při úklidu areálu firmy v Prosenicích oznamovatel. Na linku 158 se obrátil krátce před polednem.

„Muž našel při uklízení nábojnici o délce necelých čtrnácti centimetrů, uchycenou v kovovém pásu. Strážci zákona místo zabezpečili, aby do areálu nevstupovaly další osoby, a přivolali pyrotechnika," uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová. Po obhlídce nalezeného předmětu specialista konstatoval, že se jedná o náboj ráže 12,7 milimetrů z protiletadlového kulometu. Munici si pyrotechnik převzal a odvezl k likvidaci. 

Ztratil peněženku i s doklady

Přerov – Portmonku s doklady, platební kartou a hotovostí 12 tisíc korun vytratil v neděli odpoledne na cestě z Čechovy do Nádražní ulice mladý muž.

„Peněženku zřejmě našel někdo na ulici, ale majiteli ji už nevrátil. Ten se proto obrátil na policii, která zahájila úkony trestního řízení pro zatajení věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku," uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová. Pachateli hrozí až dva roky vězení. 

Zloději se zalíbila bruska

Citov – Škodu za jedenáct a půl tisíce korun způsobil neznámý pachatel, který se ze soboty na neděli vloupal do areálu společnosti v Citově. Zloděj přelezl plot, rozbil sklo nákladového prostoru auta Ford Tourneo a ukradl z něj úhlovou brusku i s kotoučem.

„Na ukradené věci působil chmaták škodu 1 500 korun a na rozbití okna deset tisíc korun. Případ šetříme pro trestný čin krádež a poškození cizí věci," uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová. 

Rychlost porušilo během minulého týdne více než 60 řidičů

Přerovsko – Celorepubliková akce zaměřená především na dodržování povolené rychlosti v obci i mimo ni proběhla na Přerovsku v týdnu od 18. do 24. dubna. Na opatření se podílelo dvanáct policistů dopravní služby.

„Zkontrolovali na 102 automobilů a zjistili 66 přestupků. Všechny se týkaly překročení stanovené rychlosti," uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová. V blokovém řízení policisté vyřešili 54 přestupků v celkové částce 15 900 korun a zbytek z nich byl zaslán ke správnímu řízení.