Muž v opilosti napadl rodiče, do otce kopl

Nový rok nezačal zrovna šťastně pro rodiče třicetiletého muže z Přerova. Ten se opil natolik, že nejprve brzy ráno, a poté o několik hodin později napadl v bytě v Tovačově svého devětapadesáti­letého otce a sedmapadesáti­letou matku.

„Otci uštědřil facky a kopanec a matku shodil na zem. Opilý muž skončil nejprve na služebně, a poté putoval na záchytku do Kroměříže," popsala přerovská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Při napadení sice otec útočníka utrpěl zranění, lékařské ošetření ale nevyhledal. Škoda na majetku nevznikla.

Během vyšetřování policisté zjistili, že muž vypil asi půl litru vodky. Případ se šetří jako přestupek proti občanskému soužití. 

Opilý mladík si vyšlápl na strážníka

Z trestného činu násilí proti úřední osobě je podezřelý třiadvacetiletý muž z Přerova, který na Nový rok krátce před jednou hodinou v noci napadl strážníka Městské policie.

„Hlídka prováděla kontrolu dodržování pořádku během silvestrovských oslav a našla na náměstí zraněného muže," popsala přerovská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Strážníci zraněnému zajistili ošetření ve vozidle záchranky, se zlou se ale potázali.

„Už během ošetřování a zjišťování, kde ke zranění přišel, muž ze sanitky odešel. Na cestě ale ještě strčil do jednoho ze strážníků a udeřil ho pěstí do nosu," řekla. Napadený městský policista byl ošetřen v přerovské nemocnici a z útoku se bude vzpamatovávat sedm dní. „

Útočník nadýchal 1,90 promile alkoholu a za násilí proti úřední osobě mu hrozí trest odnětí svobody od šesti měsíců do šesti let," uzavřela.