Mužům přitom původně hrozil trest podstatně vyšší. Při přepadení totiž jeden z nich střílel po dělnících, kteří se je snažili zastavit. Střela je nakonec minula. Podle soudce však pro odsouzení za pokus o vraždu nejsou důkazy. Vyšší trest dostal voják Lukáš Kluka, který střílel. Stanislav Krůžela, jenž měl u sebe nelegálně držené zbraně a do Dřevohostic Kluku přivezl, odešel s pětiletým trestem. Informuje o tom dnes středomoravské vydání Mladé fronty Dnes.

Přepadení se odehrálo loni v srpnu. Čerpací stanici přepadl maskovaný Kluka, zatímco Krůžela ozbrojený samopalem seděl v autě. Dvojice pachatelů si ale mezitím všimli dělníci pracující na nedaleké stavbě a chtěli je zadržet. Přiběhli k čerpací stanici a při pokusu zadržet dvojici lupičů poničili auto dřevěnými latěmi. Kluka, který seděl na místě spolujezdce, při následné potyčce na jednoho z mužů vystřelil pistolí vystrčenou z okénka automobilu. První střela dělníka podle obžaloby minula jen o 20 centimetrů a před dalšími se ukryl za autem.

Klukovi původně hrozilo za pokus o vraždu až 18 let. Soudce však kvůli pochybnostem a rozdílným výpovědím Kluku odsoudil za pokus o těžké ublížení na zdraví.

Muži jsou podle soudce Vladimíra Hendrycha vinni mimo jiné i z loupeže, vydírání či z nedovoleného ozbrojování. Oba se přiznali. Po vynesení verdiktu si vzali lhůtu na zvážení odvolání, stejně jako žalobkyně.

SOUVISEJÍCÍ: Jak pokračuje soud s lupiči z dřevohostické benzinky?