Do areálu bývalého cukrovaru v obci na Přerovsku se vloupal minulý týden ze středy na čtvrtek zloděj, který ukradl z nefunkční věže elektromotor. Poškozená firma vyčíslila škodu na 20 tisíc korun.

Neobydlený dům přitáhl koncem minulého týdne pozornost jiného zloděje v Kojetíně.

„Pachatel vnikl dovnitř po rozbití okna a dostal se do dvora, odkud se pak vloupal do dalších místností. Ukradl dvě vrtačky, tři balíky eletkrických kabelů, dvě sady vrtáků a několik metrů prodlužovacích kabelů,“ vyjmenovala přerovská policejní mluvčí Irena Urbánková. Šestačtyřicetiletý majitel vyčíslil škodu na 8,3 tisíce korun.

Jiného pachatele zase zaujal osobní vůz, zaparkovaný v sobotu večer v ulici Jana Peštulky v Kojetíně. Zloděj vnikl do vozu Fiat Ritmo a odcizil z něj autorádio. Škoda je přes tisíc korun. Jen oči pro pláč zbyly také majiteli stánku s občerstvením u fotbalového hřiště v obci na Přerovsku.

„Během minulého týdne se do něj vloupal neznámý zloděj a odcizil z něj kompresor chladícího systému. Škoda je 7 tisíc korun,“ upřesnila Urbánková. Poslední případ se stal v Hranicích, kde zmizelo ze sklepa domu v ulici Struhlovsko jízdní kolo. Pětadvacetiletý majitel vyčíslil škodu na 8 tisíc. (pu)