„Řidič vyjížděl z areálu Přerovských strojíren a mířil do Bochoře. Ve chvíli, kdy zaregistroval hlídku na blízkém stanovišti, svůj vůz zničehonic otočil a začal ujíždět směrem na Přerov,“ popsala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Prchající šofér zabočil do zahrádkářské kolonie Markrabiny, na jejímž konci ho za železničním podjezdem čekala přivolaná hlídka. Nereagoval ale na výzvy k zastavení a naopak zvýšil rychlost svého bavoráku, aby se vyhnul kontrole.

„Pokračoval dál v jízdě Tovární ulicí na Generála Štefánika a snažil se hlídce ujet. Poté sjel z cesty do Lověšic. Na křižovatce mezi Přerovem a Bochoří mu v obou směrech zatarasila cestu služebním vozem hlídka,“ shrnula.

Když se šofér snažil překážce vyhnout a pokoušel se policisty objet, došla už strážcům zákona trpělivost.

„Jeden z policistů využil oprávněně donucovacích prostředků a pod hrozbou použití střelné zbraně nebezpečného řidiče zastavil,“ vylíčila. Muž z auta vystoupil s rukama nad hlavou, a poté ho policisté převezli na služebnu.

Ujet před hlídkou se zřejmě snažil proto, že mu soud uložil zákaz řízení motorových vozidel. Pod vlivem alkoholu ani návykových látek nebyl. Vyšetřovatelé mu sdělili ještě téhož dne ve zkráceném přípravném řízení obvinění z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu hrozí až tři roky vězení. Stíhán je na svobodě.