Skupinku zlodějů se policistům podařilo chytit zanedlouho po posledním incidentu, v sobotu třicátého července. Ve vazební věznici teď čekají na výsledky trestního stíhání, které bylo zahájeno o den později, v neděli jednatřicátého července.

Všichni násilníci jsou muži, dva z nich dokonce ještě nezletilí.

„Kriminalisté Služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Přerov zahájili trestní stíhání čtyř mužů, dvou ve věku devětadvacet a osmnáct let a dvou mladistvých ve věku sedmnáct let,“ potvrdila přerovská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Dva muži jsou obviněni ze zločinu loupeže, dva mladíci pak z provinění loupeže.

„Čtyřech loupežných přepadení se dopouštěli v době od devátého do třicátého července. Všechny skutky se staly v Hranicích,“ uvedla Urbánková.

Čtyři přepadení

První případ se stal v sobotu devátého července kolem jedné hodiny ráno na ulici Plynárenská.

„Tady byl třemi z nich fyzicky napaden pětapadesátiletý muž. Poté, co upadl, jej lapkové prošacovali a okradli o mobilní telefon a peněženku s penězi. Zraněn naštěstí nebyl,“ popsala incident mluvčí.

Další dva případy se udály v jeden den, v sobotu třiadvacátého července. Kolem druhé hodiny ráno si dva z pachatelů vyhlídli poblíž jednoho z barů sedmadvacetiletého muže.

„Povalili ho na zem, prošacovali a ukradli mu peněženku s osobními doklady, penězi a platební kartou. Poškozený muž utrpěl drobné poranění,“ sdělila Urbánková. Jen o dvě hodiny později přepadli dalšího člověka, tentokrát mezi ulicemi Janáčkova a Čechova.

„Tady si tři z nich počkali na pětadvacetiletého muže, kterého fyzicky napadli. Ani on nebyl ušetřen úderům, kopancům a vyhrožování. Ukradli mu peněženku s penězi a mobil,“ řekla. Zraněný muž se z napadení léčil jeden týden.

K poslednímu přepadení došlo minulou sobotu, třicátého července, kolem třetí hodiny ranní mezi ulicemi Teplická a Jurikova.

„Terčem útoku dvou pachatelů se tentokrát stal osmačtyřicetiletý muž. Fyzicky ho napadli, povalili na zem, kopali do něj a tloukli ho pěstmi. Nakonec ho prohledali a ukradli mu dokladovku s doklady a platební kartou,“ poznamenala Urbánková.

Lapili je

Tento poslední skutek se stal násilníkům osudným, krátce po něm je chytila hranická policejní hlídka. „Oba lapkové byli zadrženi a umístěni do policejních cel. Další dva jejich komplicové byli zadrženi o pár hodin později téhož dne a i oni skončili v cele,“ dodala policejní mluvčí.

Po řádění zlodějů vznikla celková škoda dvaadvacet tisíc korun. „Ze strany policejního orgánu byl dán podnět na jejich vzetí do vazby, který byl akceptován a všichni obvinění skončili ve vazební věznici,“ uzavřela Urbánková.