Na náměstí T.G. Masaryka si všimli řidiče na motorce značky Yamaha, který jel bez přilby.

Chtěli ho zastavit a vyřešit s ním přestupek.

„Motorkář si všiml policejního auta za ním a začal viditelně zrychlovat. Policisté zapnuli maják a upozornili řidiče, aby zastavil. Na to však mladý řidič nereagoval a pokračoval dál. Křižovatku projel na červenou a odbočil doprava do Komenského ulice," uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Ani tady nezastavil a projel další dvě křižovatky opět na červenou.

Pokračoval po ulici Polní až do Předmostí, kde se mu v Olomoucké ulici porouchala motorka.

Policisté mu zablokovali cestu ve směru jeho jízdy, aby nemohl ujet a šli k podezřelému, který nadále seděl na motorce a snažil se nastartovat.

„Ze strany policistů zazněla výzva, aby slezl z motorky, nebo budou proti němu použity donucovací prostředky. I tato výzva zůstala bez odezvy, proto muži zákona mladíkovi nasadili pouta," doplnila mluvčí.

Muž odmítl předložit doklady, policisté ho zajistili a převezli na policejní služebnu k dalším úkonům. Kontaktovali majitele motorky, který uvedl, že ji dotyčné osobě zapůjčil.

Pětadvacetiletý muž, který stroj řídil, přitom nevlastní řidičské oprávnění a s policí řešil obdobné jednání již před sedmi lety. Odmítl dechovou zkoušku a také odběr krve za účelem zjištění alkoholu.

„Po pro provedených úkonech by propuštěn. Celou událost jsme zpracovali jako přestupek proti veřejnému pořádku a přestupek proti bezpečnosti v silničním provozu. Za uvedené jednání mu hrozí až padesátitisícová pokuta," uzavřela Miluše Zajícová.