„Bezpečnostní akce trvala od 16 do 21.15 hodin a bylo na ni nasazeno 71 policistů a 27 strážníků městské policie,“ řekla mluvčí přerovské policie Irena Urbánková. Prostějovští fanoušci přijeli dvěma autobusy a policisté jim zajistili doprovod až na zimní stadion. Na zápas se přišlo podívat zhruba asi 1800 diváků

„Policistům se úspěšně podařilo zabránit střetu mezi radikálními fanoušky obou klubů. V průběhu opatření byl zadržen jeden člověk pro podezření z přečinu výtržnictví,“ informovala Urbánková. Jak dále upřesnila, jednalo se o devatenáctiletého muže, který po skončení zápasu v blízkosti křižovatky s Kouřilkovou ulicí vytrhl ze stojanu odpadkový koš a hodil jej po projíždějícím autobusu. Ten se mu podařilo zasáhnout.

„Muž byl policisty zadržen. Na policejní služebně u něj byla provedena dechová zkouška, která mu naměřila 0,96 promile alkoholu v dechu. Mladíkovi bylo sděleno podezření z přečinu výtržnictví, za což mu nyní hrozí trest odnětí až na dvě léta. Poté byl pachatel propuštěn,“ doplnila Urbánková. Podle jejích slov se jinak bezpečnostní akce obešla bez škod na majetku i bez zranění osob. (jen)