„Seděli jsme s kamarády u stolu a najednou otevřeli dveře, které vyrazili dozadu na zahrádku. Byla to skupinka asi třiceti mladíků ve věku tak od šestnácti do dvaceti let. Manželka šla v tu dobu zrovna do auta, které bylo na parkovišti před hospodou," vylíčil muž napadené servírky Marcel M.

Podle něj se agresoři snažili dostat do baru. Proto vznikla potyčka, která měla za následky zranění dvou lidí.

„Venku postávali u dodávky těžkooděnci, takže si žena myslela, že se může vrátit zpět. Jeden z těch Vsetíňáků ji však srazil a druhý do ní kopl. Tím jí úplně vyrazil jeden zub a další dva vysadil," shrnul muž. Ten svou ženu hned odnášel do baru, ale dostal také ránu.

Křápl mě do hlavy

Skupina agresivních fanoušků, která šla po nedohraném zápase ze zimního stadionu směrem k nádraží, způsobila celou řadu škod v přerovských ulicích.„Vzali jsme ji dovnitř, aby ji ještě více neublížili, a další z té skupiny mě křápl do hlavy, takže mám trochu roztrhnuté čelo. Celé to jejich dobývání mohlo trvat asi tak dvacet minut. Rozehnal je až městský strážník se psem, který zařval, ať jdou všichni fanoušci Vsetína ven," řekl s tím, že skupinka pak pokračovala směrem k vlakovému nádraží.

„Se ženou jsme poté odjeli do nemocnice do Přerova a pak hned do Olomouce na zubní chirurgii. Policii jsem ten večer dal popis pachatele," zmínil.

SOUVISEJÍCÍ:

Peklo v Meo Aréně! Zápas Přerova se Vsetínem ukončilo řádění fanoušků

Hokejové peklo v Přerově bude mít policejní dohru, fans řádili i v ulicích

Řádili i v hospodě u Hvězdy

Ani další místa v Přerově však nezůstala v klidu. S koridorem policistů přišlo asi sedmdesát násilníků také do hospody v přerovském kině Hvězda.

„Byli opilí a vyřvávali, vynesli z hospody židle a nějaký nábytek a rozbili nám tu automat na cigarety. Pobrali tu také pár sklenic a pak odešli. Se sportem to nemělo vůbec nic společného," vylíčil také provozovatel hospody Michal Dokládal.

Dobývali se i do obchodu

Zavřít musel i obchod s potravinami na vlakovém nádraží. „Hned jak přijeli vandalové na nádraží, tak se z podchodu ozývaly dělbuchy. Kolegyně mi volala, že utkání bylo předčasné ukončené, a tak jsem obchod raději zavřela, aby ho nevykradli. I přesto se sem pak dobývali," řekla jedna z prodavaček s tím, že se diví, že je nikdo z policistů ten den nepřišel varovat.

I před utkáním byli divocí

Před hokejovým utkáním řádili vandalové také v okolí nádraží. Zastavili například v pivnici a herně na rohu Nádražní a Tovární ulice, kde jeden z agresorů svým kopancem poničil výlohu. Jindřich Šejba, spolumajitel fitness centra, které je nad ní, raději svůj podnik zavřel.

„Většina z nich měla fanouškovské čepice a šály. Dělali hrozný nepořádek a asi hodinu tu vyřvávali. Házeli také venkovními cedulemi," uzavřel.