Neobvyklý telefonát přijala v sobotu ráno služebna městské policie. Žena z Bělotína si ve sluchátku stěžovala, že ji na přechodu pro chodce před prodejnou Albert málem přejelo červené auto.

„Paní nám nahlásila jeho registrační značku a tvrdila, že řidič projel křižovatku na červenou,“ uvedl k tomu šéf strážníků Miroslav Mann.

Hlídka dorazila na místo určení a zadržela hříšníka přímo na parkovišti. Následnou kontrolou pak zjistila, že u sebe nemá řidičské oprávnění, a že je jeho vozidlo ve špatném technickém stavu.

Pátrali po něm na Šumpersku

„Největším překvapením pro nás ale bylo, když jsme zjistili, že po muži je vyhlášeno pátrání,“ dodal Mann a předal případ svým republikovým kolegům.

Ti pak neukázněného řidiče potrestali přímo na místě blokovou pokutou ve výši dvou a půl tisíc korun a jali se ho vyslechnout.

„Potvrdilo se, že se skutečně jedná o člověka, po jehož pobytu vyhlásila kriminální policie ze Šumperku pátrání. Chtěli jsme po něm vědět, kde bydlí a pracuje a pak jsme o tom písemně informovali své šumperské kolegy,“ řekla tisková mluvčí přerovské policie Michaela Sedláčková.

Dříve, než provinilec opustil policejní budovu, musel se zavázat, že se do týdne dostaví na služebnu ve svém městě a podá tam ke svému chování náležité vysvětlení.