Pohřešovaný Milan ŠimčíkNaposledy byl spatřen v sobotu 9. března krátce před půlnocí v obci Nahošovice a je možné, že se poté vydal směrem do Dřevohostic.

„Pohřešovaný je hubený a měří 180 centimetrů. Má hnědé oči a rovné, středně dlouhé vlasy stejné barvy, které si češe na pěšinku," uvedla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková s tím, že ho hledají přerovští kriminalisté.

Naposledy na sobě měl černou látkovou zimní bundu s límečkem, jejíž podšívka nese znak písmena E. Dále měl oblečeny tmavě modré rifle, které jsou na stehně vytržené a sešité do písmene L, s červeným páskem v riflích.

„Na nohou měl nízké kožené boty s kovovými cvočky a nesl batoh černé barvy s ramením popruhem, na kterém je obrázek žluté, červené a zelené barvy. Pravděpodobně měl také u sebe šálu s podélnými pruhy," popsala mluvčí.

Je rovněž možné, že má u sebe starší kolo značky Lady, které má modrou barvu a nad zadním kolem umístěný stříbrný nosič.

„Přední část mělo ulomenou a bylo opatřeno blatníky, předním hranatým světlem, dynamem a přední brzdou. Zadní svítilna byla bez vrchního krytu," dodala.

Policie přivítá jakékoliv informace, které přispějí k nalezení pohřešovaného. Lidé je mohou sdělit v době od 7 do 15 hodin na telefonním čísle 974 778 336 nebo 974 778 337, případně kdykoliv na bezplatné telefonní lince 158.