K přepadení došlo v polovině července a kriminalisté zadrželi oba pachatele tento týden ve středu ráno. Devatenáctiletého mladíka dopadli v Kojetínské ulici, šestnáctiletého o hodinu později v Dluhonicích. Skončili v policejní cele.

„Poškozený popíjel s podezřelými v baru. Z nočního podniku odešel na nádraží, kde ho v prostoru u historické mašinky mladíci dostihli. Házeli po něm kamení a dožadovali se cigaret,“ vylíčila okolnosti přepadení Miluše Zajícová.

Muž jim ze strachu o život cigarety dal, a protože si myslel, že se díky tomu situace zklidní, zakouřil si s nimi. Opak byl ale pravdou - útočníci ještě přitvrdili.

„Mladistvý k němu přistoupil a řekl mu, aby jim dal všechno, co má, a típl mu zapálenou cigaretu o koleno. Napadený se před nimi snažil utéct na první nástupiště, ale násilníci ho pronásledovali a házeli po něm kameny,“ popsala dále.

Údery a kopance

Svou oběť lupiči dopadli u toalet a mladší z pachatelů udeřil muže pěstí do hlavy. Pak se k němu přidal druhý, bili ho a kopali do horní části těla. Křičeli na něj, aby jim dal všechny své věci.

„Muže nakonec zachránil výpravčí, který mu přispěchal na pomoc. Oba útočníci poté utekli směrem do Husovy ulice,“ řekla.

Přestože napadený při útoku utrpěl zranění, odmítl lékařské ošetření.

Pachatelé se i přes svůj nízký věk dopustili násilné trestné činnosti už v minulosti. Vyšetřovatelé je obvinili z loupeže a podali návrh na jejich vzetí do vazby. Státní zástupce ale u mladistvého násilníka neshledal ani jeden z důvodů vazby a propustil ho ještě tentýž den na svobodu.

Devatenáctiletý obviněný nakonec skončil ve vazební věznici, ale i on se snažil zuby nehty vyhnout trestu.

„Po zjištění verdiktu soudce se pokusil o útěk. Za pomoci donucovacích prostředků mu v tom ale policisté zabránili a převezli ho na místo určení, kde zůstane až do rozhodnutí soudu,“ uzavřela mluvčí.