Krajský soud v Olomouci odsoudil v březnu jednatřicetiletého muže ze Šternberka k devíti letům vězení.

Ten se však proti rozhodnutí odvolal s tím, že soud nedostatečně vyhodnotil polehčující okolnosti a na straně druhé přecenil přitěžující okolnosti. Konečný verdikt by měl padnout během dnešního dopoledne. Případem se zabývá Vrchní soud v Olomouci.

Pachatel přepadával pobočky Komerční banky. Od října roku 2006 loupil s textilním návlekem na obličeji v Holešově, Uničově, Lipníku nad Bečvou, Odrách a Mohelnici. Právě při posledním loupežném přepadení banky jej policisté zatkli a pachatel byl odsouzen ke třem letům vězení.

V průběhu vyšetřování se přišlo na to, že má na svědomí i další čtyři loupežná přepadení. Pachatel měl osvědčený postup. Maskovaný vstoupil do banky, na obsluhu mířil střelnou zbraní a s vysvětlením, že je v tíživé životní situaci, ji požádal o vydání peněz. Na pobočky Komerční banky se dle svých slov zaměřil proto, že z vlastní zkušenosti věděl, že v nich není ozbrojená ostraha.

„Neměl jsem v úmyslu nikomu ublížit. Schválně jsem si koupil pistole, které měly certifikát znehodnocení a jejich hlaveň byla zalitá, takže z nich nešlo vystřelit,“ hájil se pachatel s tím, že pokud mělo dojít k nějaké vyhrocené situaci, byl připravený vzdát se.