Hokejovému utkání Přerova s Prostějovem předcházel v úterý odpoledne pochod asi dvou stovek přerovských fanoušků centrem města, který se vydal z náměstí T. G. Masaryka přes Žerotínovo náměstí kolem Penny marketu až ke stadionu. Kromě asi tří stovek jeho účastníků přijelo do Přerova také na 350 fanoušků konkurenčního klubu LHK Jestřábi Prostějov.

„Do rozsáhlých opatření, která měla zabránit střetu mezi oběma tábory příznivců, se zapojilo na devadesát republikových policistů, šestadvacet strážníků Městské policie a na místě byli také zástupci Hasičského záchranného sboru,“ uvedla přerovská policejní mluvří Irena Urbánková. Podle ní sledovalo utkání na 2 700 platícících diváků. Zápas skončil vítězstvím domácího týmu HC Zubr.

Ke zranění osob ani větším výtržnostem po skončení zápasu nedošlo, policisté ale museli kvůli narušení pořádku rozdávat pokuty.

„Z různých důvodů byli předvedeni čtyři fanoušci, například kvůli znečišťování veřejného prostranství a nebo pro neuposlechnutí výzvy úřední osoby,“ shrnul zástupce ředitele Městské policie v Přerově Miroslav Komínek, který byl na místě.

Po provedených úkonech byli ale všichni potížisté propuštěni. „Kromě toho, že z důvodu silné podnapilosti skončil na olomoucké záchytce pětatřicetiletý muž jsme rozdali na místě pokuty v celkové výši 700 korun,“ uzavřela mluvčí policie Urbánková.

SOUVISEJÍCÍ

Zubři doma Jestřáby zvládli a mají mečbol

VIDEO: My jsme Přerov! Meofans vyrazili do ulic