Ta muži zadala zakázku na zhotovení sádrokartonářských prací ve svém bytě a zaplatila zálohu ve výši 3 tisíce korun. Namísto provedení díla ale řemeslník zmizel neznámo kam.

Na základě článku Přerovského deníku se do redakce přihlásila další poškozená rodina, která přišla kvůli podvodníkovi o peníze.

INFORMACE O PRVNÍM PŘÍPADU NAJDETE ZDE

Tentokrát se ale jednalo o částku mnohem vyšší – a to 50 tisíc korun. „Uzavřeli jsme v únoru s řemeslníkem smlouvu o dílo na provedení opravy chodníku,“ popsali manželé z Přerova, kteří si nepřáli uvést své jméno.

Redakce jej ale má k dispozici. Ani po několika měsících čekání se poškozená rodina nedočkala dokončení díla. „Zaplatili jsme muži zálohu na materiál ve výši 40 tisíc korun, a poté ještě další zálohu 13 tisíc na mzdu,“ upřesnila podvedená žena z Přerova.

Řemeslník sice podle jejích slov práci zahájil, ale nedokončil. „Žádali jsme ho, aby nám vrátil zpět peníze,“ líčila oklamaná žena. Rodina se proto rozhodla podvodníka vyhledat na vlastní pěst. Přestože se jí muže podařilo vypátrat, nemělo to žádný smysl.

„Nejprve nám řekl, že bydlí v Partyzánské ulici v Přerově, pak uvedl jinou adresu v Radslavicích. Když jsme ho na uvedené adrese hledali, nikdo takový tam nebydlel. Celkem ty adresy byly čtyři a ani jedna pravá,“ popsala celou anabázi důchodkyně z Přerova.

Ta cítí podle svých slov obrovskou bezmoc. „Není to malá částka a peníze nám zpátky nikdo nevrátí,“ posteskla si.

Podobně negativní zkušenosti má se stejným řemeslníkem také přerovská důchodkyně Jarmila Cedidlová, o níž už Přerovský deník informoval. „Podvodník mě nalákal svým krásným vystupováním. Přišel si k nám všechno vyměřit a stanovil cenu. Pak řekl, kdy začne s prací a převzal zálohu ve výši 3 tisíce korun. Už jsme ho ale nikdy neviděli, “ shrnula svůj příběh důchodkyně.

Podle mluvčí přerovské policie Miluše Zajícové by se měli lidé se stejně negativními zkušenostmi obrátit přímo na policii.

„V případě, že se jedná o přestupek proti majetku a škoda je nižší než pět tisíc korun, hrozí pachateli pokuta do 15 tisíc korun. Pokud je škoda vyšší než 5 tisíc, jedná se o trestný čin podvodu, “ uvedla policejní mluvčí.

Policisté se v posledních měsících zabývali několika podobnými případy. „Lidé by měli být opatrní a firmu si vždy před vydáním finanční hotovosti pořádně prověřit,“ radí mluvčí Zajícová.