V pátek ji Krajský soud v Olomouci poslal na devět let za mříže za to, že důvěřivé partnery a podnikatele připravila o více než 11 milionů korun, dalších téměř pět milionů korun před ní jí uchránili.

Žena opakovaně trestaná za podvody se proti rozsudku přímo v soudní síni odvolala.

Zuzana Chrenčíková u krajského soudu v OlomouciPředčítání podrobného popisu jednotlivých skutků zabralo v pátek při vynášení rozsudku předsedovi senátu Krajského soudu v Olomouci více než půl hodiny.

Dvaapadesátiletá Zuzana Chrenčíková připravila během dvou let o úspory přes dvě desítky poškozených. Další podvedení peníze oželeli a k trestnímu stíhání se nepřipojili.

„V době od roku 2010 do roku 2012 podvodně vylákala téměř 11,2 milionu korun. Chtěla způsobit další škodu 4,8 milionu korun, to se jí ale nepodařilo. Celkem se jedná o čtyřiadvacet různých skutků," shrnul rozsáhlou trestnou činnost pohledné ženy předseda senátu Eduard Ondrášek a poslal ji na devět let do vězení.

Život na vysoké noze

Právničkou miliardáře Abramoviče, obchodnicí s ropou, burzovní makléřkou, tajnou agentkou v ohrožení života, podnikatelkou v oboru omlazujících kosmetických přípravků a blízkou spolupracovnicí údajného anglického lorda.

Tím vším měla podle svých slov Zuzana Chrenčíková být.

„Vydávala se za právničku, i když právní vzdělání nemá. Uváděla, že zastupuje zahraniční firmy dodávající ropné produkty, ale nikdy u nich zaměstnaná nebyla. Nemá žádné kontakty v zahraničních bankách, investičních fondech ani na londýnské burze. Slibovala nejrůznější půjčky, zhodnocení úspor a výhodné úvěry, ale nic z toho nebyla schopna uskutečnit," připomněl Eduard Ondrášek.

Obžalovaná podle něj po celou dobu velmi dobře věděla, že peníze použije pro svou potřebu, nákladný styl života a pro úhradu dluhů z minulosti.

„Za peníze svého partnera si pořídila drahé oblečení a pronajala luxusní automobil. Pak ho opustila a našla si jiného muže, také ten přišel o část úspor. Najímala si osobního řidiče a příležitostně také osobního strážce, bydlela v hotelech," popisoval, za co Zuzana Chrenčíková utrácela podvodem získané peníze předseda senátu.

Do vězení šla i na Slovensku

Zuzana Chrenčíková byla v minulosti za podvody odsouzena na Slovensku, uložený trest si už odpykala.

Pak se vrátila do České republiky, kde v rozsáhlých podvodech pokračovala.

Krajský soud v Olomouci ji později poslal na osm a půl roku do vězení. Žena se odvolala k Vrchnímu soudu a než byl vynesen konečný verdikt, v trestné činnosti pokračovala.

Za celkem 24 podvodných skutků byla Zuzana Chrenčíková v pátek Krajským soudem v Olomouci odsouzena k dalšímu samostatnému trestu devíti let vězení.

Celkem by tak ve vězení měla strávit 17,5 roku, část trestu si odpykala ve vazbě.

Proti rozsudku se hned v soudní síni odvolala, státní zástupce si ponechal lhůtu pro podání odvolání. Případ tak bude mít za několik měsíců dohru u olomouckého Vrchního soudu .